کتاب نذر وعهد

فهرست الف.احکام نذر       مسئله یک.اهتمام به نذر درقرآن وروایات      مسئله دو.معنی نذر      مسئله سه.اقسام نذر      مسئله چهار. صیغه نذر       مسئله پنج.شرایط […]

خانواده ازمنظرقرآن وروایات

تشکیل خانواده موردتاکیداسلام است.خانواده خوب وارزشی،جامعه خوب می سازد.درقرآن وروایات معصومین علیهم السلام برای تشکیل یک خانواده خوب،ملاکها ووظایفی برای زن ومردبرشمرده شده است.اگرازابتدای تشکیل خانواده به این ملاکهاودستورات ووظایف توجه شود،زندگی شیرین وراه سعادت رادرپیش خواهدداشت.

شميم خدمت

خدمت به مردم و جامعه، ازكارهاي پسنديده‌اي است كه شميم آن از ترنّم دعاي امام سجاد(ع) استشمام مي¬شود. در دعاي بيستِ صحيفة سجاديه آمده است: «وَ أَجْرِ لِلنَّاسِ عَلَى يَدِيَ الْخَيْرَ وَ لا تَمْحَقْهُ بِالْمَنِّ»؛ «خدايا! کارهاي نيک را با دست من جاري ساز وآن را با منت تباه مساز.»

دریاازمنظرآموزه های دینی

پژوهش حاضر، ضمن آشنا ساختن و ارتقاء علمی بصیرتی دریادلان، با موضوع یادشده بویژه ارزش دفاع دریایی، شناختی جامع نسبت به اسرار و شگفتی‌ها و نعمتهای دریایی به مخاطبان می‌دهد و آنان را با یکی ازآفرینش دست پر قدرت خالق هستی آشنا می‌سازد.
با این هدف، شاکله و مهندسی این نوشتار شکل گرفته و در این راستا بیش از 77 آیه نورانی قرآن و تفاسیر مربوط و دهها روایت مربوط به موضوع مورد کنگاش و پژوهش قرارگرفته و به شیوه تحلیل و توصیف اسنادی به رشته تحریر در آمده و به سوالات ذيل پاسخ داده است.
1. دریا در نظام آفرینش از چه جایگاهی برخوردار است؟
2. نقش دریا در ظهور فطرت الهی و خداباوری چیست؟
3. چه نعمت‌های دریایی را خداوند در تسخیر انسان قرار داده است؟
4. انسانها در قبال بهداشت دریا چه وظیفه‌ای دارند؟
5. قدرت دریایی و جهاد و دفاع و شهادت در عرصه دریا دارای چه جایگاه و برتری است؟
6. فرجام دریاها به کجا می‌انجامد؟

رهیافت،ضیافت وتاریخ هزاران ساله سرزمین وحی

کتاب پنج بخش دارد:الزامات ضیافت الهی2.عمره وحج واسرارآن3.حرم واماکن مکه4.کعبه واماکن مکه5نکات کلیدی که بایدحجاج بدانند.

مناسک نوین

کتاب مناسک نوين،چاپ چهارم، پیرامون مناسک حج با ويژگي‌ کاربردي و دسترسي سريع و آسان روحانيون معزز کاروان‌هاي حج به مسائل مورد ابتلاء، شکل گرفته است. بامحوریت فتوای امام خميني(رحمه الله علیه)و14تن ازفقهای گذشته وفعلی …